fot. pixabay.com
"Pamiątki" na skórze po dziecięcym wybryku, nieprzyjemnym wypadku, trądziku albo nawet uporczywym rozdrapywaniu ugryzienia owada – powodów istnienia blizn na ciele jest naprawdę sporo. I większość z nas takie uszkodzenia na swojej skórze ma. Ja je leczyć?

Leczenie blizn polega przede wszystkim na profilaktyce, czyli właściwej pielęgnacji rany, zanim dojdzie do jej zbliznowacenia. A nie jest to niestety szybka praca ,Mariusz Wolański rozmawiał na ten temat z Agnieszką Zawadzką, fizjoterapeutką.

materiał Mariusza Wolańskiego

Gdy już doszło do powstania blizny, wskazane są fizjoterapia i tzw. mobilizacja blizny. A co jeszcze warto zastosować? Wracamy do rozmowy Mariusza Wolańskiego z fizjoterapeutką Agnieszką Zawadzką.

materiał Mariusza Wolańskiego

Zmiany potrądzikowe, bliznowce, efekty przebytych urazów, wypadków - każdy rodzaj blizn może powodować inny rodzaj dyskomfortu. Niektóre urazy traktuje się wyłącznie jako nieestetyczne dodatki, inne realnie utrudniają funkcjonowanie fizyczne, a jeszcze inne stanowią świadectwa traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Ci, którym to bardzo przeszkadza, szukają pomocy w odzyskaniu gładkiej skóry także u kosmetologa. Jak można pomóc w gabinecie kosmetycznym? O tym Aneta Żelisko - kosmetolozka, kierownik Zakładu Kosmetologii Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Koszalinie.

materiał Beaty Góreckiej