fot. PRK24

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: poseł Czesław Hoc (Prawo i Sprawiedliwość), poseł Zbigniew Konwiński (Koalicja Obywatelska), posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska (Nowa Lewica), poseł Radosław Lubczyk (Koalicja Polska, Centrum dla Polski, Trzecia Droga), Szymon Stachowiak (Partia Republikańska), Agata Radek (Konfederacja) i Marcin Waszkiewicz (Polska 2050).

Prowokacje nie zaskakują, ataki hybrydowe trwają. Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało we wtorek, że dwa białoruskie śmigłowce naruszyły polską przestrzeń powietrzną w okolicy Białowieży. Mińsk zaprzeczył prawdziwości komunikatu polskiego MON i oświadczył, że naruszenia nie było.

Spór dyplomatyczny między Polską a Ukrainą. Prezydencki minister Marcin Przydacz, powiedział że Ukraina powinna zacząć okazywać więcej wdzięczności za pomoc, którą jej przekazaliśmy i przekazujemy. Ambasador Bartosz Cichocki został wezwany do MSZ w Kijowie. Później Warszawa wezwała ambasadora Ukrainy.

Tej nocy zakończył się Pol'and'Rock (przez 23 edycje, do 2017 roku Przystanek Woodstock). To największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. - Wszyscy jesteśmy lekarzami tego chorego kraju - powiedział Owsiak.

- Polska 2050 i PSL pójdą do tych wyborów razem - powiedzieli w sobotę podczas konferencji prasowej lider Polski 2050 Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, który jednocześnie dodał, że porozumienie między Polską 2050 a PSL zostało zawarte dla tych, którzy „chcą mieć na kogo głosować, nie chcą się poruszać w tym znanym duopolu”

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

aw/aj

Posłuchaj

„Po Słowie” (06.08)