fot. pixabay

Urlop wypoczynkowy to nie tylko surowe zapisy w kodeksie prawa pracy i obowiązek pracodawcy względem zatrudnionego, ale absolutnie niezbędna pracownikowi przerwa na regenerację. Brak urlopu zdecydowanie źle wpływa na nasze zdrowie.

Ze zdjęć wrzucanych na portale społecznościowe wynika, że w lipcu i sierpniu większość z nas korzysta z urlopu. Statystyki jednak tego nie potwierdzają. Z badania Monitor Rynku Pracy wynika, że są lata, w których aż 54 proc. Polaków nie wykorzystało całego urlopu - przeciętnie każdemu pracownikowi zostało aż 10 dni. Tymczasem brak czasu na prawdziwy reset wiąże się z większym ryzykiem problemów zdrowotnych.

O tym jak zaplanować odpoczynek i z czym wiąże się jego brak Anna Winnicka rozmawiała z Małgorzatą Rusiak - psychologiem i psychoterapeutą.

materiał Anny Winnickiej

W audycji gościł Robert Bodendorf . Od ponad 20 lat prowadzi własny biznes, a o sobie pisze: Podobnie, jak wiele osób dookoła mnie - dużo pracuję. Tym bardziej koncentruję się na działaniach o najwyższej efektywności, sprawiających mi jednocześnie największą satysfakcję. Wypoczywam podczas treningów, masaży, spacerów po plaży, po szlakach górskich, po parku, po lesie, czytając interesującą książkę, a najchętniej - podczas wspólnego podróżowania z rodziną. Tylko, pracując tak intensywnie, kiedy jest czas na wypoczynek?

materiał Renaty Pacholczyk