fot. prk24.pl
Czwartkowy wieczór i rozmowy o kształceniu w ochotniczych hufcach pracy. Jaka młodzież trafia do OHP, na jakie wsparcie może liczyć i przede wszystkim czy ma szansę na odnalezienie się na rynku pracy.

Nie wszyscy młodzi ludzie mają równy dostęp do edukacji, kształcenia zawodowego i rozwijania innych kompetencji przydatnych w życiu. Więc może OHP?

Ochotnicze hufce pracy to państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. OHP wykonują zadania państwa w zakresie zatrudnienia oraz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży, a także zadania w zakresie jej kształcenia i wychowania. Jak co roku o tej porze, gdy kończy się rok szkolny, hufce ruszają z rekrutacją. Tak też jest również w przypadku koszalińskiej jednostki. O szczegółach zapisów, a także i działalności, Tomaszowi Tranowi opowiedziała Agnieszka Fijałek - komendant OHP w Koszalinie.

Tomasz Tran rozmawia z Agnieszką Fijałek - komendant OHP w Koszalinie.
  • 00:00:00 | 00:00:00
::

Jedną z najważniejszych ról w kształceniu i wychowaniu podopiecznych ochotniczych hufców pracy pełnią wychowawcy. To właśnie oni wraz z zespołem wsparcia uczestników OHP pomagają w procesie adaptacji i integracji młodych ludzi. To oni wspierają rozwój, doradzają metody samodzielnej edukacji, zachęcają i aktywizują do nauki oraz pracy m.in. poprzez monitorowanie postępów.

rozmowa Tomasza Trana z wychowawcami OHP
  • 00:00:00 | 00:00:00
::

Chętnych młodych osób, które chcą zostać podopiecznymi OHP, nie brakuje. Chwalą sobie przede wszystkim wsparcie, jakie otrzymują. Podkreślają, że tu nikt nie jest pozostawiony sam sobie, zawsze jest do kogo się zwrócić o pomoc.

O tym jak wygląda nauka jak i wsparcie ze strony hufca, Tomaszowi Tranowi opowiedziały uczennice Julia i Natalia.

Tomasz Tran rozmawia z uczennicami OHP
  • 00:00:00 | 00:00:00
::