fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin
Gościem „Studia Kołobrzeg” w audycji „Otwarta Antena” był Henryk Carewicz, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Radny krytycznie ocenił konstrukcję budżetu wojewódzkiego. Zauważył dysproporcje w podziale budżetu na część zachodnią (szczecińską) i środkowopomorską (koszalińską) województwa. - Bardziej interesuje mnie repertuar Bałtyckiego Teatru Koszalińskiego niż teatrów w Szczecinie - podał przykład radny Carewicz.

Radny zgodził się z oceną, że mimo skrócenia czasu dojazdu z Kołobrzegu samochodem do Koszalina i Szczecina, nie skrócił się czas dojazdu do tych miast pociągami (Koszalin ok. 1 godz., Szczecin ok 2 godz. 30 min) i braku połączeń wieczornych.

Radny Henryk Carewicz poinformował także o krytycznej ocenie radnych PiS sejmiku w sprawie rady społecznej koszalińskiego szpitala. - Sytuacja w szpitalu w Koszalinie bardzo nas niepokoi. Kadencja koszalińskiej rady minęła dwa lata temu - przypomniał Henryk Carewicz. - W tej sprawie interweniowaliśmy wielokrotnie, a przewodniczącym Społecznej Rady Szpitala w Koszalinie jest senator Stanisław Gawłowski - dodał.

Radny Henryk Carewicz odnotował także rezygnację starosty Tomasza Tamborskiego w pracach Społecznej Rady Szpitala w Kołobrzegu i pojawienie się w jego miejsce członkini Zarządu Województwa Anny Bańkowskiej (PO).

W audycji poruszono także problem darmowej komunikacji w Kołobrzegu, rozkładu linii autobusowych i złej lokalizacji - zdaniem Henryka Carewicza - strefy ekonomicznej w Krzyścienku. -Ulica Grzybowska (prowadząca w kierunku Korzyścienka - przyp. red. ) już w tej chwili jest trudno przejezdna, powstanie strefy zupełnie ją zakorkuje - mówił radny Henryk Carewicz.

Radny uważa, ze należy zastanowić się nad zmianą lokalizacji strefy ekonomicznej i wskazał miejsce w pobliżu węzłów komunikacyjnych na drodze S6.

jb/red.

Posłuchaj

rozmowa Jarosława Banasia z Henrykiem Carewiczem