fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. PRK24
fot. prk24
Adam Woch i Robert Guzik - duet utalentowanych gitarzystów, tworzących jeden z najlepszych zespołów kameralnych w Polsce - wystąpił przed koszalińską publicznością w ramach Salonu Muzycznego Polskiego Radia Koszalin. Artyści zaprezentowali m.in. utwory Astora Piazzolli, Michela Petruccianiego, Jorge Cardoso, czy zaczerpnięte z repertuaru Queen. Na scenie zabrzmiały też rytmy latynoskie.

Studio nagraniowe im. Czesław Niemena, w którym odbył się koncert wypełniło się do ostatniego miejsca. Wśród słuchaczy nie brakowało miłośników gitary klasycznej: - Cóż tu dużo mówić, piękni, utalentowani artyści. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy ich wysłuchać w Koszalinie - mówili.

Jak podkreślił pochodzący z Koszalina gitarzysta Adam Woch, koncert był szczególnie udany ze względu na kontakt, który udało się nawiązać z publicznością. Jak powiedział artysta studio nagraniowe Polskiego Radia Koszalin pozwala na stworzenie atmosfery intymności: - To, że jesteśmy blisko publiczności, jest bardzo fajną sprawą. Czujemy, że ludzie nas odbierają, a my oprócz grania lubimy „łapać” z nimi kontakt nawiązując rozmowę. I to w takich kameralnych miejscach świetnie się udaje.

Kolejny koncert w ramach Salonu Muzycznego Polskiego Radia Koszalin odbędzie się 9 lutego w studiu nagraniowym im. Czesław Niemena.

Adam Woch to absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie gitary Zbigniewa Dubielli. Robert Guzik naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni pod kierunkiem mgr. Jana Kowalczyka.

Zespół Woch & Guzik Duo został założony w 2011 roku. Gitarzyści studiowali wówczas na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Mając na koncie sukcesy w międzynarodowych konkursach muzycznych (X Europejski Konkurs Gitarowy „Enrico Mercatali” w Gorizii, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny IBLA Grand Prize, czy Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w ramach 22. edycji Ossola Guitar Festival) zespół bardzo szybko rozpoczął intensywną działalność koncertową.

Poza występami  w Europie gitarzyści zadebiutowali w 2014 roku trasą koncertową w Stanach Zjednoczonych uwieńczoną występem w nowojorskiej Carnegie Hall - jednej z najważniejszych sal koncertowych na świecie. Koncerty spotkały się z uznaniem publiczności i zyskały bardzo dobre recenzje.

W kwietniu 2016 zespół zadebiutował w Azji cyklem koncertów w Chinach, co spotkało się z gorącym przyjęciem przez chińską publiczność. Panowie powrócili do Azji dwa lata później, koncertując w Tajlandii i Wietnamie.

Adam Woch i Robert Guzik współpracują również z najsłynniejszym duo gitarowym - Sérgio i Odaira Assad. Współpraca ta zaowocowała napisaniem przez Sérgio Assada siedmioczęściowej kompozycji „One Week in Rio” i zadedykowaniem utworu polskiemu zespołowi.
bg/kch/zas


Posłuchaj

Adam Woch, członek Woch & Guzik Duo słuchacze koncertu Woch & Guzik Duo relacja Katarzyny Chybowskiej