fot. Polskie Radio Koszalin
Decyzję o miesięcznym areszcie podjął w sobotę Sąd Okręgowy w Szczecinie. Samorządowiec został zatrzymany w czwartek przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W piątek Prokuratura Regionalna w Szczecinie przedstawiła mu zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Zatrzymanie starosty i decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu ma związek z postępowaniem, w którym już wcześniej zatrzymano i aresztowano m.in. wójta gminy Kołobrzeg. Włodzimierz P. usłyszał zarzut przyjęcia 300 tys. złotych łapówki w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Razem z nim funkcjonariusze CBA zatrzymali dyrektora firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę, jednego z dyrektorów znanej w kraju wrocławskiej firmy farmaceutycznej. Sprawa ma związek ze zmianami z planie zagospodarowania przestrzennego dla działek w Dźwirzynie, na których wrocławska firma prowadzi dużą inwestycję.

Tomasz Tamborski to wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej. W 2021 roku startował w wyborach na przewodniczącego partii w powiecie kołobrzeskim. Przegrał z Anną Bańkowską.

W piątek został jednak zawieszony w prawach jej członka, o czym poinformowała Zuzanna Hazubska, rzeczniczka partii w Kołobrzegu: - Zarząd PO w powiecie kołobrzeskim w związku z zatrzymaniem starosty podjął decyzję o skierowaniu wniosku do regionalnego sądu koleżeńskiego o zawieszenie go w prawach członka partii do czasu wyjaśnienia sprawy.

Tomasz Tamborski jest starostą kołobrzeskim od 2010 roku, wcześniej był wiceprezydentem Kołobrzegu.

red.

Czytaj więcej