fot. Katarzyna Chybowska/ Polskie Radio Koszalin
Nowy semestr na PWSZ  rozpoczęło 750 osób, w tym aż 250 studentów pierwszego roku. Najbardziej obleganymi kierunkami były jak co roku pielęgniarstwo, fizjoterapia oraz kosmetologia.

Studenci rozpoczynający naukę podkreślali, że na wybór uczelni duży wpływ miało jej zaplecze oraz nastawienie na praktyczną naukę zawodu. - Bardziej interesuje mnie nauczenie się zawodu poprzez udział w praktykach niż naukę teorii. PWSZ jest jedyną uczelnią, która otworzyła interesujący mnie kierunek. Poza tym szkoła jest bardzo dobrze wyposażona, zadbana i widać, że zależy im na studentach - wyjaśnili.

Rektor PWSZ prof. Jan Kuriata zapewnił, że przynajmniej do grudnia uczelnia będzie starała się, aby zajęcia były prowadzone stacjonarnie. Niektóre wykłady muszą jednak odbywać się online, głównie ze względu na brak dostępnych sal. - Wierzymy, że pandemia nie powróci i zajęcia będą prowadzone w formie tradycyjnej. Jeśli pojawi się groźba braku funduszy na energię elektryczną, wówczas rozważymy przejście na nauczanie hybrydowe. Sądzę jednak, że uda nam się przetrwać ten rok akademicki pracując w miarę normalnie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie prowadzi obecnie rekrutację uzupełniającą na m.in. utworzoną w tym roku administrację.

kch/zn

Posłuchaj

studenci prof. Jan Kuriata, rektor PWSZ