fot. Tomasz Wójcik/Facebook
Skrzyżowanie powstało u zbiegu ulicy generała Andersa i alei Zdobywców Wału Pomorskiego.

Jak podkreśliła wiceminister klimatu i środowiska, szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Golińska, inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie z funduszu rozwoju dróg samorządowych: - Rząd PiS od samego początku mówił, że będzie dążył do wyrównania szans i dostrzeżenia problemów mniejszych gmin. Zanim objęliśmy władzę, była polityka wspierania dużych aglomeracji, a rozwój małych miejscowości został zatrzymany. Konsekwentnie od 2015 roku to odwracamy, czego dowodem jest np. zakończenie budowy ronda w Wałczu.

Wicewojewoda Tomasz Wójcik przypomniał, że to jedna z wielu inwestycji w Wałczu i powiecie wałeckim współfinansowana przez rząd: - Rządowy fundusz rozwoju dróg zmienił oblicze miasta i powiatu. Wałcz otrzymał 8,5 miliona złotych na realizację pięciu inwestycji drogowych, a do całego powiatu trafiło ponad 15 milionów złotych. To pokazuje, jak ważne są dla nas społeczności lokalne.

Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza podkreślił, że nowo powstałe rondo stanowi ważny punkt na komunikacyjnej mapie miasta: - Ponadto powstały ścieżki rowerowe i chodnik łączący osiedle przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego oraz szkoły w ciągu bardzo uczęszczanej latem DW 178. Poprawi się zatem bezpieczeństwo mieszkańców, pieszych i kierowców.

Koszt inwestycji to ponad 2,5 miliona złotych, z czego 1,8 miliona stanowi rządowe dofinansowanie.

kk/rz

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, wiceszefowa MKiŚ i szczecinecka posłanka PiS Tomasz Wójcik, wicewojewoda zachodniopomorski Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza