fot. Krzysztof Klinkosz
Minister-członek Rady Ministrów przypomniał w Koszalinie, że to Solidarna Polska ostrzegała, iż mechanizm unijny „środki za praworządność” będzie narzędziem wywierania nacisku przez Unię Europejską na polski rząd.

- Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski miał rację w kwestii sporu z Unią Europejską i mechanizmu „środki za praworządność”. To próba szantażu ze strony UE i jej instytucji wobec polskiego rządu, narzucenia agendy brukselskiej, która niekoniecznie musi być zgodna z naszymi wartościami i konstytucją - przekonywał Michał Wójcik.

Polityk Solidarnej Polski odniósł się także do promowanej przez UE polityki klimatycznej: - Działacze naszego ugrupowania mówili, że UE, poprzez politykę klimatyczną i pakiet „Fit for 55”, będzie próbowała zmienić naszą europejską rzeczywistość na niekorzyść obywateli. Tak też się dzieje.

Minister Michał Wójcik zapowiedział także rozbudowę struktur jego ugrupowania w regionie.

kk/red.

Posłuchaj

Michał Wójcik, minister-członek Rady Ministrów
  • 00:00:00 | 00:00:00
::