fot. Mariusz Wolański
Na ponadkilometrowym odcinku ułożone zostaną - nowa nawierzchnia polbrukowa i instalacja elektryczna.

95 procent kosztów tej inwestycji pochodzić będzie z rządowego programu Polski Ład, a wykonawcą będzie lokalna firma budowlana. - Mieszkańcy od wielu lat zabiegali o remont tej drogi. Niezmiernie się cieszę, że teraz ta inwestycja zostanie przeprowadzona. Zyskamy komfort dojazdów do innych miejscowości, a wizerunek naszej wsi jeszcze się poprawi - powiedziała sołtys Rogalina Elżbieta Brodziak.

Jak poinformował wójt gminy wiejskiej Świdwin Kazimierz Lechocki, modernizacja drogi w Rogalinie to pierwsza, ale nie ostatnia inwestycja, na którą gmina pozyskuje pieniądze z funduszy rządowych: - Tą inwestycją rozpoczynamy wykorzystywanie funduszy, które wpłynęły do nas z rządowego programu Polski Ład. Wkrótce ogłosimy przetargi na budowę świetlic. To krok milowy do poprawy bytu naszych mieszkańców.

Na uroczystości podpisania umowy na modernizację drogi był poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, który podkreślił, że Rogalino to miejscowość, w którą warto inwestować: - Byłem tu wcześniej dwa razy i widziałem, że to zadbana miejscowość, w której żyją wspaniali ludzie. Ta droga zwiększy potencjał tej wsi.

Zakończenie budowy drogi przewidywane jest na koniec września.

mw/ar

Posłuchaj

Czesław Hoc, poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Lechocki, wójt gminy wiejskiej Świdwin Elżbieta Brodziak, sołtys Rogalina