fot. pixabay.com
Od kilku lat raporty Biblioteki Narodowej alarmują o niskim poziomie czytelnictwa wśród Polaków. Czy te wyniki wpływają na chęć wydawania książek przez autorów? Z czym należy się mierzyć, podejmując decyzję o wydaniu własnego dzieła literackiego?

Jak się okazuje, coraz częściej autorki i autorzy decydują się na samodzielne wydawanie książek. Jest to dodatkowa praca, którą trzeba wykonać i, jak podkreśliła pisarka Marta Matulewicz, trzeba mieć świadomość, że są tego zalety i wady.

materiał Katarzyny Kużel

Czy warto rezygnować z usług redaktora, czy media społecznościowe przejęły rolę krytyki literackiej i czym kierować się szukając wydawcy?

Na te pytania odpowiedzą: Konrad Nowacki z Wydawnictwa Cyranka, którego debiut odnotowywaliśmy na naszej antenie w 2018 roku, a który obecnie odnosi sukcesy na rynku wydawniczym; Marcin Kube z redakcji Rzeczepospoltej - krytyk, redaktor, recenzent oraz Agata Garlińska i Iga Czarzasty-Wachnik z wydawnictwa Oh Book! prowadzącego od roku działalność self-publishingową, czyli samowydawniczą.

materiał Jarosława Banasia

kk/jb/aj