fot. pixabay.pl
Nowe połączenia autobusowe oraz lepszy dostęp do kolei to część rozwiązań przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu, które zostały wprowadzone w naszym regionie. Kwestie te przybliżą goście dzisiejszej audycji.

Od początku roku w gminie Sławno działa nowa sieć autobusowa, która obejmuje prawie wszystkie dostępne komunikacyjnie miejscowości. Ich liczba oraz godziny połączeń umożliwią dojazd w ciągu dnia do Sławna, Darłowa i Słupska.

Ryszard Stachowiak, wójt Sławna podkreślił, że przy opracowywaniu sieci połączeń brano pod uwagę przede wszystkim stworzenie udogodnień dla osób pracujących, dojeżdżających do szkół ponadpodstawowych oraz to, by przynajmniej jeden kurs dziennie realizowany był w godzinach przedpołudniowych.

materiał Renaty Pacholczyk

Niebawem podróżni w Koszalinie, Kołobrzegu i Świdwinie zyskają lepszy dostęp do kolei. Dzięki budowie nowych przystanków mieszkańcy będą mogli wygodniej podróżować pociągiem w kierunku Szczecina i Słupska, ale nie znaczy to, że znikną wszystkie utrudnienia związane z podróżą pociągiem.

O tym, co zmieni się w najbliższym czasie w połączeniach kolejowych w naszym regionie poinformował Michał Szymajda, dziennikarz portalu „Rynek kolejowy”.

materiał Anny Winnickiej

W gminie Świdwin podpisano umowę na dofinansowanie 13 linii autobusowych, co oznacza koniec wykluczenia komunikacyjnego w tamtejszych miejscowościach.

Do końca 2022 roku autobusy PKS Złocieniec obsługiwać będą połączenia między wszystkimi miejscowościami gminy wiejskiej Świdwin. Tym samym mieszkańcy nie będą mieli problemu z dostaniem się do miasta i załatwieniem najbardziej potrzebnych spraw.

Gmina Świdwin jest jednym z 47 samorządów, które uzyskały wsparcie z rządowego Funduszu Autobusowego. To środki w wysokości 19 mln złotych, które trafią do gmin i powiatów na obsługę 217 linii komunikacyjnych o łącznej długości prawie 8 tys. kilometrów.

materiał Mateusza Sienkiewicza

rp/aw/ms/aj