fot. pixabay.com
W kolejnej odsłonie „Wieczornych spotkań” nasi goście rozmawiali m.in. o uroczystościach w naszym regionie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Patriotyzm - postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony. Charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby, poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub nawet życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością. Czy patriotyzm jest trendy? Czy trzeba się go uczyć? Jakie są przykłady nowoczesnego patriotyzmu? O tym w rozmowie Beaty Góreckiej z Marcinem Maślanką.

rozmowa Beaty Góreckiej z Marcinem Maślanką

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości bardzo aktywne uroczystości odbyły się w Tychowie. „Tychowo dla Niepodległej” - pod takim hasłem obchodzono w tej miejscowości Narodowe Święto Niepodległości. Dwanaście drużyn reprezentujących różnego rodzaju instytucje, zakłady pracy i szkoły wzięło udział w grze miejskiej. Uczestnicy chodzili z biało-czerwoną flagą po Tychowie i wykonywali różnego rodzaju zadania związane z tym wyjątkowym świętem. Trzeba było się między innymi wykazać się wiedzą historyczną oraz znajomością pieśni patriotycznych.

relacja Renaty Pacholczyk

W Trzebiatowie Święto Niepodległości obchodzono śpiewająco. Na koncert pieśni patriotycznych licznie przybyli mieszkańcy Trzebiatowa. Na wspólne śpiewanie wybrała się też Anna Winnicka.

relacja Anny Winnickiej