fot. archiwum prk24.pl
Gościem Jacka Żukowskiego w „Loży Sportu” była prezes Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska.

W tym roku po raz pierwszy Polski Związek Lekkiej Atletyki wprowadził rywalizację w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski U16. Zawodnicy zdobywali punkty dla swoich klubów przez cały sezon, od 8 maja do 31 października. Wynik przeliczany był na pkt i liczyły się wyniki 20 zawodników z każdego klubu. W tej klasyfikacji Akademia Młodego Lekkoatlety zajęła pierwsze miejsce.

- Pomimo że kilkoro naszych zawodników, którzy rok temu zdobywali medale na mistrzostwach Polski, a teraz przeszli do grupy starszej, to jednak pojawili się ich godni następcy i zwyciężyliśmy w tej klasyfikacji. Bardzo miło patrzy się na tabelę końcową, bo wyprzedziliśmy takie potęgi jak drużynę z Bytomia, Włocławka i Kusego Szczecin - powiedziała Bernadeta Kopeć.

- Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w październiku i listopadzie zrealizujemy projekt Mistrzowie szukają Mistrzów - Aktywny Powiat Słupski. Będziemy poszukiwać sportowców m.in w Głobinie, Dębnicy Kaszubskiej i Główczycach - dodała nasza rozmówczyni. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj

rozmowa Jacka Żukowskiego z Bernadetą Kopeć