fot. Fight Club Koszalin
Cztery medale indywidualne i miano najlepszej drużyny pięściarskiej w Polsce U-14 to dorobek młodych bokserów Fight Club Koszalin. Mistrzostwa rozegrano na ringu w Jedwabnie Koło Szczytna.

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli: Gracjan Sterna w kat. do 70 kg oraz Kamil Wotawa w kat. do 57 kg. Srebrny medal zdobyła Maria Gutkowska w kat. do 42 kg zaś brązowy Maja Kasak w kat. do 70 kg. Na piątym miejscu rywalizacje podczas MP zakończyli Kacper Sapeta w kat. do 63 kg i Mikołaj Rabka w kat. do 80 kg.

- W Mistrzostwach Polski startowało ponad 200 zawodników z 95 klubów bokserskich. Nasz klub reprezentowała szóstka zawodników. Poszczególne miejsca naszych pięściarzy dały nam zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Poprawiliśmy tym samym nasz wynik z poprzedniego roku, wówczas zajęliśmy drugie miejsce - powiedział trener Fight Clubu Koszalin Kamil Pobłocki.

Mimo końcowego sukcesu i aż czterech medali indywidualnych, koszalińscy pięściarze wracają z mistrzostw z lekkim niedosytem.

- Tak to już jest w sporcie. Maria Gutkowska, nasza medalistka Mistrzostw Europy, przegrała w walce o złoto z zawodniczką, z którą wielokrotnie wygrywała. Kacper Sapeta w walce o wejście do strefy medalowej trafił na Jakuba Popa z Gwardii Szczytno, to gwiazda tej grupy wiekowej w Polsce. Kacper miał liczonego przeciwnika w pierwszej rundzie, niestety przegrał dwie kolejne. Była to najlepsza walka tych mistrzostw - zaznaczył Kamil Pobłocki.

kk/kc

Posłuchaj

materiał Krzysztofa Klinkosza