fot. prk24.pl
Bieg odbył się w formie zdalnej. Każdy z czteroosobowej sztafety musiał pobrać aplikację na telefon i przebiec jak najdłuższy dystans w ciągu godziny. Następnie rezultaty zsumowano i wysyłano do organizatora.

Dr Agnieszka Kühnl-Kinel, prorektor PWSZ w Koszalinie ds. współpracy i rozwoju powiedziała, że bieg ma na celu m.in. popularyzację sportu wśród studentów: - Chcielibyśmy też podkreślić, jak ważne są: umiędzynarodowienie uczelni, co wpisuje się w naszą strategię, a także udział w programie „Erasmus”, czyli możliwość poznania innych systemów kształcenia.

Dr Agnieszka Połaniecka, wykładowca PWSZ w Koszalinie powiedziała, jak przebiegała trasa biegu: - Startowaliśmy przy boisku do siatkówki plażowej w Wodnej Dolinie. Jedno okrążenie wokół całego terenu to dwa kilometry. Łatwo więc policzyć, jaki przebiegliśmy dystans.

Studenci łącznie pokonali prawie 40 kilometrów: - Poprzez ten bieg chcieliśmy promować uczelnię. Był on również okazją do spotkania z przyjaciółmi oraz aktywnego spędzenia czas.

Organizatorem wydarzenia była Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Hasło imprezy to „Bijemy rekord Polski!”. Organizatorzy chcą, aby padł rekord kraju w kategorii „najwięcej osób, które wzięły udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”.

Za kilka dni powinniśmy przekonać się, które miejsce w kraju zajmie koszalińska uczelnia.

red./rz

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Studenci PWSZ w Koszalinie wystartowali w piątej edycji ogólnopolskiego „Biegu Erasmusa”