Około 7 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystości odbędą się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, o cudach za przyczyną przyszłych błogosławionych opowiedziały uzdrowione za ich wstawiennictwem. Za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego cudu uzdrowienia doświadczyła siostra Nulla ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Za przyczyną Matki Róży Czackiej, założycielki zakładu dla niewidomych w Laskach została uzdrowiona siedmioletnia Karolina Gawrych.

Po pandemicznej przerwie do Szczecinka wracają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Nieco wcześniej niż zwykle, ale za to bardziej otwarte na mieszkańców. O tym, co będzie się działo przez kilka najbliższych dni, opowiada Krystyna Czajka z Civitas Christiana w Szczecinku.

Monika Czajka za Sławoborza razem z jedenastką młodych ludzi wzięła udział w wyjeździe zorganizowanym przez Caritas Polska. Przez dwa tygodnie pomagali mieszkańcom obozu Moria, uchodźcom z Syrii, Afganistanu, Iraku.

aw/kc

Posłuchaj

„Magazyn katolicki” 05.09.2021