Ostatni dzień wyprawy po Wysoczyźnie Polanowskiej | Źródło: Jarosław Ryfun
W czwartek, w ramach letniej akcji Radio Koszalin na wakacjach, nasi dziennikarze postanowili odwiedzić Jezioro Bobięcińskie Wielkie. Pieszo oraz na łodziach szukali wyjątkowych zakamarków nieodkrytych przez turystów.

Podsumowanie czwartego dnia „Radia Koszalin na wakacjach”

- Byliśmy na jednej z największych wysp nad Jeziorem Bobięcińskim Wielkim. Dopłynęliśmy na nią dużym pontonem. Zobaczyliśmy piękne aleje bukowe oraz średniowieczne grodzisko. Ten akwen jest rajem dla żeglarzy. Najbardziej cieszy duża liczba młodych adeptów tej dyscypliny. W tym regionie funkcjonuje zresztą szkoła żeglarska - powiedział Jarosław Rochowicz. - Największe wrażenie wywarł na mnie krajobraz tego regionu. Jest on różnorodny. Piękne drzewostany, wspaniałe jeziora i cudowne rzeki. Tych atrakcji było bez liku, a co najważniejsze - to tylko kilka kilometrów od Koszalina - dodał.

To nie była ostatnia odsłona tegorocznego projektu „Radio Koszalin na wakacjach”. - Spędzimy jeszcze kilka dni na Pojezierzu Wałeckim. Będziemy także nadawać z Kołobrzegu. Zastanawiamy się jeszcze nad wyprawą do Szczecinka i Bornego Sulinowa - zapowiedział dziennikarz.

Podsumowanie czwartego dnia „Radia Koszalin na wakacjach”
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

12:43 - Jezioro Bobięcińskie Wielkie

- Jestem na olbrzymim pomoście wychodzącym na Jezioro Bobięcińskie Wielkie. To jedno z najczystszych jezior w Polsce, a także największe w kraju i jedno z największych w Europie jezioro lobeliowe - powiedział Jarosław Rochowicz. - Co ciekawe, nad tym akwenem domek letniskowy miał Max Schmeling, jeden z najlepszych pięściarzy w historii, walczący głównie w latach 30. zeszłego stulecia. Jako jedyny mistrz bokserski dożył stu lat i wpływ na to miała zapewne natura, która tutaj jest niezwykła - dodał.

Jarosław Rochowicz o Jeziorze Bobięcińskim Wielkim
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

10:40 - droga do Bobięcina z przygodami

Nasza ekipa utknęła na bocznej, piaszczystej drodze przez... nawigację satelitarną.

- Wybraliśmy się w kierunku Jeziora Bobięcińskiego Wielkiego i punktu widowiskowego w Buszynie. Wydostanie samochodu z piasku zajmie nam jednak trochę czasu - powiedział Jarosław Rochowicz.

Pech szybko opuścił naszych dziennikarzy, bo po zaledwie kilku kilometrach - w Buszynie - mieli okazję posmakować dzikich: żółtych czereśni, malin i czerwonych porzeczek.

relacja z drogowych zawirowań
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

9.45 - Jezioro Bobięcińskie Wielkie

- Za chwilę wyruszamy nad Jezioro Bobięcińskie Wielkie, jedno z największych jezior lobeliowych w Europie - poinformował Jarosław Rochowicz. - Ma ono bardzo rozwiniętą, ciekawą linę brzegową oraz kilka wysp. Dziś postanowiliśmy po raz kolejny uciec od miejsc typowo turystycznych i poszukać nieznanych zakątków - zaznaczył.

Jak podkreślają uczestnicy wyprawy Radia Koszalin na wakacjach, gmina Polanów pełna jest atrakcji, które tylko czekają na odkrycie.

- Okolica jest tak wyjątkowa, że o nudę jest naprawdę trudno - zapewnił Jarosław Rochowicz. - Planując ten wyjazd, unikaliśmy rejonów opisywanych w przewodnikach, by pokazać Państwu prawdziwe, nieodkryte lub niewypromowane dotąd perełki turystyczne naszego regionu. Na brak takich miejsc nie możemy narzekać - dodał.

Zapraszamy do śledzenia relacji z czwartego dnia wyprawy.

Czytaj więcej

Posłuchaj

Polskie Radio Koszalin na wakacjach