Szukaj w serwisie

Jarosław Rochowicz

j.rochowicz@radio.koszalin.pl
94 347 09 02

O autorze

Pomiędzy. To słowo chyba najlepiej oddaje moją osobę. Gdzieś w młodości zapragnąłem wyruszyć w świat drogą dobrze znaną dojrzałości. Korzystając z okazji (tych drogowych oczywiście), miałem możliwość włóczyć się po pustyni Kara-Kum, podróżować najdłuższym pociągiem świata w Mauretanii, czy zdobyć we flanelowej koszuli Ararat. Kocham podróże i tę miłość traktuję bardzo poważnie. Zdarzają się nawet kwiaty. Odwiedziłem autostopem kilkadziesiąt krajów w Europie, Azji i Afryce z uśmiechem na ustach – głównie na ustach mieszkańców tych cudownych miejsc. Wiem jednak, że nie wszędzie świat tak wygląda, dlatego interesuję się tematami międzynarodowymi. Bez elementarnego zrozumienia tych relacji, tych u podstaw wielu kultur - nie mógłbym za dużo powiedzieć o sobie i tym bardziej o Polsce. Wydaje mi się, że warto patrzeć na świat pod odpowiednio szerokim kątem. Plecak jednak od czasu do czasu lądował w szafie... Co wtedy? Z racji wykształcenia mnóstwo frajdy sprawiają mi tematy związane z nowymi technologiami, aplikacjami, dronami i całą stertą innych gadżetów. Bardzo lubię również Seattle i to nie za bezsenność. Muzycznie ten region bardzo mi imponuje. W Polskim Radiu Koszalin pewnego dnia „rozstawiłem” namiot na dłużej. Wychodzę z niego z przyjemnością, by między innymi prowadzić Radiowy Klub Obieżyświata i organizować spotkania z podróżnikami. Lubię nie wiedzieć i rozmawiać w nieskończoność. To pewnie wada. Rok 2016 to dla mnie nowa podróż. Syn Ignacy. Pomiędzy. Tak! To słowo zdecydowanie najlepiej oddaje moją osobę.
RozwińZwiń
23 lutego 20:54 Źródło: redakcja Tomasz Grzywaczewski: sankcje wobec Rosji mają charakter symboliczny Wprowadzenie sankcji wobec Rosji, skazanie białoruskich dziennikarek za prowadzenie relacji online z protestów i zamach na ambasadora Włoch w Demokratycznej Republice Konga - to tematy, które poruszyli Jarosław Rochowicz i Tomasz Grzywaczewski - dziennikarz i reportażysta w audycji „Raport”. 16 lutego 21:13 Tomasz Grzywaczewski: Grupa Wyszehradzka narodziła się z potrzeby poczucia bezpieczeństwa 30. rocznica powstania Grupy Wyszehradzkiej, impeachment Donalda Trumpa oraz wybory do autonomicznego parlamentu w Katalonii - to tematy, które poruszył Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i reportażysta w kolejnej audycji „Raport” na antenie Radia Koszalin 16 lutego 19:16 POLSKA - Nadleśnictwo Sławno - odcinek 41 Ostatni czas, z racji pandemii, niejako zobligował nas do tego, aby naszą audycję „Smaki Świata” przeobrazić w smaki regionu. Dzięki temu, mamy dodatkowy impuls do odkrywania tego, co niebywałe, oryginalne i przyjemne, a jednocześnie - jest na wyciągnięcie naszej ręki 6 lutego 09:03 Źródło: redakcja W „Radiowym Klubie Obieżyświata” spotkaliśmy się z Jerzym Arsobą. Podróżnik opowiedział o pieszej pętli wokół Portugalii Gość Jarosława Rochowicza zabrał naszych słuchaczy na portugalski szlak 2 lutego 20:59 Źródło: redakcja Tomasz Grzywaczewski: czy Aleksiej Nawalny stanie się męczennikiem putinowskiej władzy? Protesty Rosjan przeciwko zatrzymaniu Aleksieja Nawalnego, budowa Nord Stream 2 i pucz wojskowy w Birmie to tematy rozmowy Jarosława Rochowicza z Tomaszem Grzywaczewskim, dziennikarzem i reportażystą w audycji „Raport” 26 stycznia 20:57 Źródło: redakcja Tomasz Grzywaczewski: pierwsze dni prezydentury Joe Bidena przynoszą politykę anty-Trump Jaka będzie prezydentura Joe Bidena? Czy procedura impeachmentu wobec Donalda Trumpa będzie kontynuowana? Czego dokładnie domagają się protestujący przeciwko aresztowaniu Aleksieja Nawalnego? Na m.in. te pytania odpowiedział w audycji „Raport” dziennikarz i reportażysta Tomasz Grzywaczewski 19 stycznia 21:03 T. Grzywaczewski: zagrożenie ze Wschodu cały czas istnieje, a w ostatnim czasie nawet narasta W „Raporcie” Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i reportażysta przeanalizował wydarzenia rozgrywające się na międzynarodowej scenie politycznej w minionym tygodniu. Rozmawialiśmy o obchodach Dnia Obrońców Wolności na Litwie, o kondycji demokracji rosyjskiej, a także o ceremonii inauguracyjnej 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena
12 stycznia 21:02 T. Grzywaczewski o wydarzeniach w USA: to już nie jest konflikt polityczny, a spór społeczny i światopoglądowy W „Raporcie” Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i reportażysta poruszył kwestię możliwego impeachmentu w Stanach Zjednoczonych, mówił o ostatnich działaniach gigantów technologicznych oraz wycofaniu się najbogatszego człowieka w Gruzji z polityki krajowej 10 stycznia 14:40 POLSKA - Słowińskie Błota - odcinek 40 Mimo zimowej aury i obostrzeń związanych z pandemią „Radiowy Klub Obieżyświata” nie poddaje się i dostosowując się do wszelkich restrykcji, wyrusza w kolejną podróż. Tym razem nasi dziennikarze - Piotr Ostrowski i Jarosław Rochowicz udali się w okolice Darłowa w poszukiwaniu tajemniczych mrówek Forsslunda. W tym celu odwiedzili rezerwat przyrody „Słowińskie Błota”. 5 stycznia 20:19 Źródło: redakcja Tomasz Grzywaczewski: reżim Łukaszenki zatrzymał już ponad 27 tysięcy protestujących Białorusinów Sytuacja na Białorusi, wznowienie wzbogacania uranu przez Iran oraz atak dżihadystów na dwie wioski w zachodnim Nigrze - to zagadnienia, które poruszył Jarosław Rochowicz w rozmowie z dziennikarzem i reportażystą Tomaszem Grzywaczewskim w audycji „Raport”.
Więcej »