fot. Przemysław Grabiński
Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii poinformował, że wkrótce zapadną kolejne decyzje w sprawie luzowania obostrzeń.

Prezes Porozumienia dodał, że wiele zależy od postępu procesu szczepień przeciwko Covid-19: - Decyzje o kolejnym luzowaniu obostrzeń przed nami. Jestem za całkowitym odmrożeniem gospodarki. Poradziliśmy sobie z trzecią falą pandemii, a pojawienie się czwartej fali zależy od tego, ilu Polaków zdecyduje się zaszczepić przeciw Covid-19.

Jarosław Gowin podkreślił, że należy zrobić wszystko, by polskie firmy jak najszybciej wróciły do funkcjonowania sprzed pandemii: -  Branże, które są dotknięte obostrzeniami, powinny wrócić do normalnego funkcjonowania, oczywiście zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nie widzę również powodu, aby nie odmrażać np. branży targowej. Przygotowanie tego typu wydarzeń wymaga przecież wielomiesięcznej pracy.

Jarosław Gowin liczy też, że uda się zakończyć pat w sprawie wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego ugrupowanie zaproponowało na to stanowisko prof. Marka Konopczyńskiego, członka Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

- Przedstawiłem jego kandydaturę w środę kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości. Czekamy na decyzję PiS-u i poparcie Solidarnej Polski. Wcześniej umawialiśmy się, że to Porozumienie wskaże kandydata na RPO. Mam nadzieję, że to ustalenie pozostaje w mocy - powiedział wicepremier Gowin.

Polityk odwiedził w środę Państwową Uczelnię Stanisława Staszica w Pile. Władze uczelni przyznały mu medal Legatus Almae Matris za „wieloletnie wsparcie”.

pg/rz

Posłuchaj

Jarosław Gowin o odmrażaniu gospodarki Jarosław Gowin o luzowaniu obostrzeń Jarosław Gowin o wyborze nowego RPO