fot. pixabay.com
Czas na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym, poprzez złożenie deklaracji podatkowej. Warto więc przypomnieć o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej przez nas Organizacji Pożytku Publicznego.

Coraz więcej podatników decyduje się na przekazanie 1 procenta swojego podatku dochodowego organizacji pożytku publicznego. Potwierdza to Jolanta Dudojć z I Urzędu Skarbowego w Koszalini.

materiał Anny Popławskiej

W powiecie drawskim jest zarejestrowanych ok. dwustu organizacji pozarządowych, ale zaledwie pięć zbiera 1%. Romana Kowalewicz, która w starostwie powiatowym zajmuje się m.in. współpracą z tymi stowarzyszeniami uważa, że zniechęcają je do tego wymogi prawne.

materiał Joanny Lejtan

1% pomaga niekiedy organizacjom przeżyć trudny czas, a jednocześnie nadal organizować ciekawe projekty czy też zadbać o swoich podopiecznych. Sprawdziliśmy, na co różne organizacje przeznaczają fundusze uzyskane z 1%.

materiał Anny Winnickiej

O tym  jak 1%, potrafi zmieniać przestrzeń dookoła nas,  opowiedział Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej w Koszalinie.

materiał Tomasza Trana