fot. trasyrowerowe.wzp.pl
Jest to elektroniczna mapa tras dla rowerzystów, z pełną wizualizacją standardu dróg i wieloma dodatkowymi użytecznymi dla cyklistów funkcjami.

Za jej przygotowanie odpowiedzialna była m.in. Wanda Nowotarska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

- Na mapie widoczne jest to, co dla rowerzystów najważniejsze: jakie nawierzchnie można spotkać na trasie, czy trasa jest wydzielona, czy są to drogi na odcinkach o małym, czy dużym natężeniu ruchu. Trasy wyróżnione są różnymi kolorami, na przykład na fioletowo zaznaczone są wydzielone odcinki, gdzie nie ma ruchu samochodowego, natomiast kolor czerwony oznacza te fragmenty, gdzie rowerem jedziemy wraz z innymi pojazdami - wytłumaczyła współrealizatorka projektu.

Na internetowej mapie zobaczyć można także atrakcje dostępne na danej trasie. - Na e-mapie pojawiają się ikonki. Klikając w nie, przejdziemy na stronę z dokładnym opisem i fotografią danej atrakcji - przekazała Nowatorska i dodała, że na e-mapie dostępna jest również opcja, dzięki której dowiemy się np. o lokalizacji miejsc postojowych, czy zapoznamy się z różnymi drogami mieszczącymi się w okolicy.

Mapa będzie regularnie wzbogacana o nowe funkcjonalności: zdjęcia, opisy, propozycje wycieczek.

Dostępna jest pod adresem: trasyrowerowe.wzp.pl

aw/aś

Posłuchaj

rozmowa Arkadiusza Wilmana z Wandą Nowotarską