fot. pixabay.com
Dzikim zwierzętom trudniej odnaleźć się w warunkach, kiedy nie mogą żywić się tym, co np. podczas lata mogą czerpać z przyrody. Ludzie często je dokarmiają, dzięki temu większość z nich ma szanse przetrwać zimowy okres. Schronisko koszalińskie - pomimo tego, że nie narzeka na pomoc żywnościową - boryka się z problemem braku wolontariuszy. Znacznie zmniejszyła się liczba osób wyprowadzających psy. Cieszy natomiast fakt, że pandemia nie wpłynęła na adopcję zwierząt.

Pandemia, na szczęście nie ma wpływu na życie i funkcjonowanie ptaków i dzikiej zwierzyny - co innego zima oraz ich przyzwyczajenie do "łatwego" pokarmu. Jak pomagać i dokarmiać zwierzęta żeby nie wyrządzić im krzywdy? Kiedy interweniować, a kiedy pozostawić sprawy "matce naturze"? - mówi Katarzyna Lesner, ornitolog i ekolog.

materiał Tomasza Trana

Dziś sprawdzamy, czy w czasie pandemii pamiętamy o naszych czworonogach, czy przez te ostatnie miesiące zmieniło się nasze podejście do pomocy zwierzętom. I tu warto na pewno zajrzeć do schroniska. Jak z tą naszą pomocą dla czworonogów jest - opowie o tym Marzena Kalman, kierownik schroniska "Leśny Zakątek" w Koszalinie.

materiał Renaty Pacholczyk

Coraz więcej osób w Koszalinie zna to miejsce - kocia kawiarnia „Kocimiętka” przyciąga miłośników kotów i ludzi o dobrym sercu. Jak jest tam dzisiaj?- zapytaliśmy Kamila Szewczyka, założyciela tej kawiarni.

materiał Grażyny Preder

tt/rp/gp/aj