fot. Jarosław Ryfun
Skromnie i bez fajerwerków, z powodu pandemii, odbyło się dzisiejsze spotkanie z okazji 30. jubileuszu Galerii. Nie zabrakło jednak gratulacji i serdecznych życzeń od środowiska plastycznego.

Galerię Na Piętrze w Koszalinie zakładał nieżyjący już Lenard Kabaciński. Początkowo mieściła się w pomieszczeniach na piętrze budynku przy ul. Dworcowej 8. Tam ekspozycje były prezentowane przez 15 lat. Do obecnego pomieszczenia, przy Dworcowej 2, przeniesiono Galerię pod koniec 2006 roku.

Na dorobek Galerii składa się ponad dwieście pięćdziesiąt ekspozycji, liczne spotkania autorskie, aukcje na cele charytatywne czy środowiskowe wigilie. Wśród artystów, których prace mogliśmy oglądać w Galerii Na Piętrze, były takie znakomitości, jak: Erna Rosenstein, Leszek Rózga, Andrzej Gieraga i Aleksandra Jachtoma.

Właścicielka galerii, Jadwiga Kabacińska, ma wiele propozycji wystawienniczych na ten rok i wierzy, że uda się je zrealizować.

red./gp

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun