Do końca 2020 roku, za ponad 20 milionów złotych, w kołobrzeskim szpitalu regionalnym wyremontowane zostaną m.in. pracownie diagnostyki mikrobiologicznej i analityczna oraz centralna sterylizatornia. W lecznicy powstanie też nowoczesna izba przyjęć.

- Tak wielkiej inwestycji w szpitalu jeszcze nie mieliśmy. To co będzie rzucać się w oczy, to główne wejście do szpitala, które jest już remontowane. Powstanie też nowy, dwukondygnacyjny budynek, w którym na parterze będzie izba przyjęć, a na piętrze - zakład diagnostyki obrazowej z najnowszym sprzętem - powiedział Tomasz Szymański, dyrektor placówki.

Dr Paweł Tabisz, koordynator pracowni diagnostyki obrazowej w szpitalu, przyznaje, że nowe pomieszczenia pozwolą m.in. na zmniejszenie kolejek i otworzą nowe możliwości leczenia: - Na pewno zmniejszenie kolejek jeżeli chodzi o USG. Będzie też m.in. nowy rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy.

W piątek podpisano umowę na finansowanie inwestycji, która w 80 procentach finansowana będzie ze źródeł unijnych, a 10 procent niezbędnej kwoty pochodzić będzie z budżetu państwa.

kk/ar

Posłuchaj

Tomasz Szymański, dyrektor kołobrzeskiego szpitala dr Paweł Tabisz, koordynator pracowni diagnostyki obrazowej w kołobrzeskim szpitalu