
Obecni na spotkaniu przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych i rad osiedli byli zdziwieni tak małą frekwencją na spotkaniu. Podkreślają, że w Koszalinie jest wiele do zrobienia, więc warto zabrać głos w tej sprawie:
- Dziwi fakt, że tak mało osób przyszło, bo to jest bardzo ważna rzecz, aby interesować się swoim miastem, dowiedzieć się co się będzie działo.Wspólnot jest dużo i to one powinny być głównie tym zainteresowane.
Rewitalizacja jest trudnym zagadnieniem i dlatego trudno zaangażować mieszkańców do prac- mówi Marcin Ługawiak z firmy z Poznania, która na zlecenie miasta opracowuje program rewitalizacji. Liczy jednak na to, że w kolejnych etapach zainteresowanie będzie większe:
-Zainteresowanie jest większe, gdy udaje się mieszkańców wciągnąć w prace nad programem rewitalizacji i kiedy planujemy konkretne projekty.
Do 3 marca jest czas na wzięcie udziału w konsultacjach, poprzez stronę internetową Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Znajdują się tam mapki obejmujące obszar zdegradowany i gotowe formularze konsultacyjne.
Ostatecznie obszar zdegradowany i zakres prac zostanie wyznaczony decyzją Rady Miejskiej.
ik/ds