Pod mostem Bolesława Chrobrego, na brzegu rzeki Gwdy, odnaleziono granat z okresu II wojny światowej. Ze względów bezpieczeństwa przeprawa została całkowicie wyłączona z ruchu.
Niebezpieczne znalezisko odkryto pod mostem na al. Jana Pawła II. Na miejsce skierowano policję oraz patrol saperski z jednostki wojskowej w Złocieńcu.
Do czasu usunięcia niewybuchu most Bolesława Chrobrego pozostaje zamknięty zarówno dla ruchu samochodowego, jak i pieszego.
Policja apeluje do mieszkańców i kierowców o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy oraz korzystanie z alternatywnych tras przejazdu i przejścia.
Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.
red./zn