fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Bieg po plaży, sprint do wody i opłynięcie falochronu - z takim sprawdzianem zmierzyli się w Mielnie kandydaci na ratowników wodnych. Wydarzenie zainaugurowało sezon letni w nadmorskim kurorcie i połączone było z uroczystym podniesieniem Błękitnej Flagi.

Młodzi adepci ratownictwa musieli jak najszybciej przebiec odcinek plaży, a następnie wbiec do morza i opłynąć jeden z falochronów. Po zakończeniu rywalizacji przyznawali, że zadanie było wymagające, ale praca ratownika jest warta takiego wysiłku. - Ciężko było. Dziś jest bardzo wysoka temperatura powietrza, a wody dosyć niska. Mimo wszystko, to fajna praca.

„Bieg po pracę” połączono z oficjalnym otwarciem lata w Mielnie oraz uroczystym zawieszeniem Błękitnej Flagi. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane kąpieliskom spełniającym rygorystyczne warunki jakości i bezpieczeństwa. Burmistrz Mielna Adam Czycz zaznaczył, że potwierdza ono odpowiedni standard pasa nadmorskiego.

- To przede wszystkim dobra jakość wody, zaplecze ratownicze, a także szereg innych elementów, które składają się na komfortowe i bezpieczne korzystanie z plaż - dodał.

W tegorocznym sezonie bezpieczeństwa na 17 kąpieliskach w gminie Mielno będzie strzegło 70 ratowników. Dyżury rozpoczną się 27 czerwca i będą pełnione codziennie w godzinach od 9.30 do 17.00.

kch/aj

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej młodzi adepci ratownictwa Adam Czycz