fot. Katarzyna Chybowska/prk24

Rekordowy wynik odnotował Park Wodny Koszalin - w lipcu i sierpniu odwiedziło go ponad 116 tysięcy osób. Prezes Zarządu Obiektów Sportowych Monika Tkaczyk podkreśla, że wpływ na to miała wakacyjna deszczowa pogoda.

- Dzienny rekord padł w sierpniu - ponad 3, 2 tys. osób - dodała Monika Tkaczyk.

Prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj podsumował działalność Doliny Smaków, która powstała w okolicy wiaduktu przy al. Monte Cassino. Odbyło się tam 40 wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury 105. Ich organizacja kosztowała 100 tys. złotych. Miasto przeznaczyło także około 300 tys. zł na prace ziemne i podłączenie prądu na tym terenie.

Prezydent zapowiedział, projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku. - Będziemy szukać prywatnego operatora, który by się tym zajął. To miejsce, nie tylko w mojej opinii, ma potencjał - stwierdził.

Ratusz podał również dane podsumowujące sezonową działalność „Julka”. W porównaniu do ubiegłego roku wpływy ze sprzedaży biletów oraz usług oferowanych na przystani były wyższe. Wyniosły ponad 215 tys. złotych.

Dodajmy, że Park Wodny Koszalin od 15 do 28 września będzie nieczynny z powodu przerwy technologicznej.

kch/zas

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej Tomasz Sobieraj, prezydent Koszalina Monika Tkaczyk, prezes ZOS w Koszalinie