fot. gov.pl

Gościem Arkadiusza Wilmana w „Rozmowie dnia” był wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski, który mówił m.in. o tym, jak obecnie wygląda sytuacja na granicy polsko-niemieckiej.

- Jest to odpowiedź na nowe niemieckie przepisy, które niedokładnie precyzują, jakie osoby mogą wjechać na teren naszego kraju - wyjaśnił wojewoda powód wyrywkowych kontroli, które rozpoczęły się o północy na granicy polski z Niemcami.

W czasie rozmowy Adam Rudawski podkreślał, że kontrole mają przede wszystkim zwiększyć poczucie bezpieczeństwa obywateli. - W przypadku readmisji trzeba udowodnić w stu procentach, że te osoby były wcześniej w Polsce - wyjaśnił. Dodał, że na każdym przejściu granicznym uruchomiony został system weryfikacji dokumentów.

Pytany o osoby, które działają w ramach Ruchu Obrany Granic, wojewoda powiedział: - Jeśli stoją w miejscach, gdzie nie utrudniają kontroli, to nikomu to nie przeszkadza. Jednocześnie zaznaczył, że problemem są politycy, którzy „rozkręcają atmosferę, że coś jest nie tak”.

Adam Rudowski, który jest przedstawicielem Polski 2050 odniósł się także do głośnego, nocnego spotkania lidera swojego ugrupowania z politykami PiS, m.in. z Jarosławem Kaczyńskim: - Jeśli marszałek spotkał się z tymi osobami, to miał bardzo ważny powód.

Odpowiadając na pytanie o przyszłość koalicji rządzącej, powiedział: - Oczywiście, że koalicja przetrwa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

aw/zas

Posłuchaj

„Rozmowa dnia”: Adam Rudawski
  • 00:00:00 | 00:00:00
::