
Mateusz Sienkiewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Szczecinek wyjaśnił, że remont pomostów to również zabieg proekologiczny: - Zużyte, drewniane deski zostały zastąpione materiałem kompozytowym, który cechuje się nie tylko wysoką trwałością, ale również znaczną przyjaznością dla środowiska. Kompozyt ten w 60 procentach składa się z materiałów pochodzących z recyklingu tekstyliów, co pozwala na efektywne wykorzystanie odpadów i ograniczenie zużycia surowców naturalnych.
Mieszkańcy Szczecinka z uznaniem wypowiadają się o przeprowadzonych pracach na miejskiej plaży. -To zupełnie inne miejsce niż w ubiegłym roku - mówili.
Koszt renowacji plaży miejskiej w Szczecinku to prawie dwa i pół miliona złotych, z czego dwa miliony to dofinansowane z Polskiego Ładu.
pż/red.
Posłuchaj
Mateusz Sienkiewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Szczecinek- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00