fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
Gościem Anny Popławskiej w „Rozmowie Dnia” był pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek. Podczas audycji odniósł się m.in. do sprawy kawalerki kandydata na Prezydenta Karola Nawrockiego.

W poniedziałek portal Onet podał, że Nawrocki przejął mieszkanie 80-letniego Jerzego Ż. w zamian za opiekę nad nim, ale mężczyzna ten ostatecznie przebywa w domu opieki społecznej. W 2017 r. przekazał on swoją kawalerkę Nawrockiemu i jego żonie Marcie. W zamian za to mieli się nim opiekować.

Do sprawy mieszkania odniósł się na naszej antenie Marcin Porzucek: - Nie śledzę tego szczególnie, jednak z informacji, które się pojawiają, wynika, że nie ma żadnych nieścisłości. To normalna sytuacja, że niektórzy wspierają osoby samotne.

Polityk zwrócił również uwagę, że „nawet Adam Bodnar czy inne osoby, w żadnym momencie nie zwracają uwagi na możliwe złamanie przepisów”. - Jedynie operują różnymi, sensacyjnymi materiałami - zaznaczył Porzucek.

Więcej w poniższej rozmowie.

ap/PAP/mt

Posłuchaj

„Rozmowa dnia”: Marcin Porzucek
  • 00:00:00 | 00:00:00
::