Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: prezes Klubu Współpracy Międzynarodowej Jan Sindrewicz, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów Regina Miller oraz naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wałcz Anna Czerniewicz.

Prezes Klubu Współpracy Międzynarodowej - Jan Sindrewicz

Klub Współpracy Międzynarodowej w Wałczu przynosi wiele korzyści dla społeczności lokalnej, jak i dla zagranicznych sąsiadów. Dziś o 10.30 na MOSiRze przekazane zostanie auto dla partnerskiego miasta Wałcza na Ukrainie. - To strażacki samochód sprowadzony z Niemiec. Oprócz tego zawozimy 50 kompletów ubrań strażackich i 10 agregatów prądotwórczych. Dobra współpraca partnerska między różnymi miastami Europy pomaga w nawiązywaniu przyjaźni i uczy szacunku do każdego człowieka. Przekłada się to na rozwój gospodarczy, ale dążymy do tego, aby tych powodów do dumy było więcej - powiedział Jan Sindrewicz.

Prezes Klubu Współpracy Międzynarodowej - Jan Sindrewicz

Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów - Regina Miller

Seniorzy z Wałcza rozpoczynają swoje święto. Już dzisiaj o godzinie 10:00 w MOSiR Wałcz uroczyście zostaną zainaugurowane obchody IV Wałeckich Dni Seniora. Na seniorów czekać będzie ognisko, zabawa na sali oraz marsz z kijkami.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Regina Miller - w mieście działają aktywnie organizacje zrzeszające seniorów, a to święto jest też okazją do zaprezentowania ich dokonań: - Zadaniem Miejskiej Rady Seniorów jest integrowanie środowiska senioralnego oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi, które zrzeszają seniorów. Uważam, że to nam się udaje.

Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów - Regina Miller

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wałcz - Anna Czerniewicz 

Miasto Wałcz bierze udział w projekcie, który ma za zadanie opracowanie samorządowej strategii ograniczenia marnowania żywności.

Anna Czerniewicz powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że pomysłów zapobiegających wyrzucaniu jedzenia jest sporo: - Niedawno ukazał się raport Banku Żywności, w którym 45 procent gospodarstw domowych w Polsce przyznaje się do marnowania żywności. Chcemy zredukować tę ilość i poszerzyć świadomość mieszkańców w tym zakresie. Potrzebne są konsultacje i kampanie edukacyjne, zwłaszcza w szkołach. W planach mamy również stworzenie kolejnych miejsc, w których można będzie podzielić się nadwyżką żywności, która później trafi do potrzebujących albo ponownie przetworzyć te produkty spożywcze.

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wałcz - Anna Czerniewicz