Kilkadziesiąt smyczy dla psów ze schroniska i nowe umiejętności - to efekt zajęć z krawiectwa, które w ramach doradztwa zawodowego przeszli ósmoklasiści z kołobrzeskiej "trójki". Tajników zawodu uczyła kołobrzeska krawcowa Mariola Jedlecka, dla której jest to jeden ze sposobów na propagowanie ginącego w mieście zawodu. Uczniom towarzyszył Oczko - psi model ze schroniska "Reks" w Kołobrzegu, a podarowane placówce smycze przydadzą się wolontariuszom wyprowadzających na spacer podopiecznych placówki:
12 września 1989 r. posłowie na Sejm niemal jednogłośnie udzielili wotum zaufania pierwszemu od 1944 r. niekomunistycznemu rządowi Polski. „Jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków w podobny sposób pojmuje cele, do których powinniśmy zdążać” – mówił tego dnia Tadeusz Mazowiecki. Wiktor Szostało wspomina powstanie rządu Tadeusza Mazowieckiego:
Dlaczego pierwszo, drugo i trzecioklasiści noszą ciężkie tornistry? Od lat odbywają się kampanie społeczne przestrzegające przed zbyt ciężkimi tornistrami w pierwszych klasach szkół podstawowych. W szkołach uczniowie mają swoje szafki, nauczyciele nie zadają im prac domowych, są także podręczniki elektroniczne - a mimo wszystko dzieci przyznają, że dźwigają tornistry - dlaczego tak jest starał się dowiedzieć Jarosław Banaś. O zdanie poprosił uczennice i uczniów z klasy drugiej C ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu.
Owcze Bagno to porośnięty trzciną obszar "Natury 2000" w północno-zachodniej części Kołobrzegu, obejmujący nieckę nieużytkowanych łąk z roślinnością szuwarową i murawową solnisk. Znajduje się on pomiędzy ulicami Wylotową, Zachodnią i Grzybowską. Obowiązkiem miasta jest koszenie ponad 15 hektarowego terenu. Po wielu perypetiach związanych ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy ratusz postanowił zatrudnić... krowy:
Gościem w Otwartej antenie jest radny powiatowy Henryk Bieńkowski: