fot. I.Rogowska/arch. własne A.Marczak

12 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Pracoholizmu. Gościnią Katarzyny Kużel i Tomasza Trana w audycji „Na dobry dzień” była psycholożka i coach Agnieszka Marczak. Mówiła m.in. o tym, jak rozpoznać u siebie, czy limit spędzania czasu w pracy został już przekroczony.

Według danych Eurostatu Polacy należą do najwięcej pracujących krajów w Europie. Średni tygodniowy czas pracy wynosi nieco ponad 36 godzin, a w Polsce jest to 39,3 godziny.

Kiedy intensywna praca staje się pracoholizmem, czy łatwo go u siebie rozpoznać i dlaczego tak trudno czasem w pracy powiedzieć sobie „dość”? Zapytaliśmy o to gościnię dzisiejszej audycji.

- W ostatnim czasie pracoholizm stał się bardzo medialnym pojęciem. Można powiedzieć, że zaczęliśmy się szczycić tym, że więcej pracujemy. Jest to natomiast zjawisko patologiczne, które niszczy przede wszystkim relacje rodzinne, partnerskie, ale też zdrowie. Tracimy rodziny ponieważ praca staje się wszystkim. Warto zauważyć, że często łatwiej nam uciec w pracę niż zająć się problemami czy wyzwaniami, które nas w życiu spotykają
- zaznaczyła Agnieszka Marczak.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

kk/aj

Posłuchaj

rozmowa Katarzyny Kużel z Agnieszką Marczak
  • 00:00:00 | 00:00:00
::