fot. Aleksandra Śliwińska/Polskie Radio Koszalin
Gościem porannego „Studia Bałtyk” była oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. W rozmowie z Anną Popławską opowiedziała o pracy jej formacji podczas sezonu letniego.

Aspirant Izabela Sreberska zaznaczyła, że pierwsze tygodnie wakacji w regionie przebiegają spokojnie: - Nie odnotowaliśmy na razie żadnego poważnego zdarzenia. Nie otrzymywaliśmy także informacji nt. kradzieży na plażach. Cały czas rozmawiamy z turystami, aby nie zostawiać wartościowych przedmiotów w widocznych miejscach. Jeżeli musimy je zabrać ze sobą na plażę, to należy je mieć w zasięgu wzroku.

Policjantka zaznaczyła, że nad bezpieczeństwem turystów w Mielnie czuwają policjanci z regionu: - Jesteśmy wspierani przez mundurowych ze Szczecina oraz Słupska. W Mielnie jest więcej widocznych patroli i oczywiście będziemy reagować na wykroczenia i przestępstwa. Tutaj nie będzie taryfy ulgowej.

Podczas porannej audycji asp. Izabela Sreberska opowiedziała także o wymaganiach, jakie muszą spełnić kandydaci do służby w policji.

Więcej w poniższej rozmowie.

ap/mt

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: aspirant Izabela Sreberska