Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli: oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nadkomisarz Monika Kosiec, koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego Teresa Krysztofiak oraz organizator „Nocnej ściemy” Michał Bieliński.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie - nadkomisarz Monika Kosiec

Jesień to trudny okres dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Szybko zapadający zmrok, szare popołudnia i ciemne poranki szczególnie utrudniają bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym.

O podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach przypomniała Monika Kosiec. - Na drodze musimy szanować się wzajemnie, skoncentrować się i dostrzegać wszystkich uczestników ruchu - mówiła. Dodała, że część zdarzeń drogowych spowodowana jest przez wymuszających pierwszeństwo kierowców aut.

W dalszej części rozmowy Monika Kosiec wyznała, że powiat koszaliński uhonorowany został statuetką „Najbezpieczniejszy Powiat w Polsce - Powiat Bezpiecznych Rowerzystów 2023”.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie - nadkomisarz Monika Kosiec

Koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego - Teresa Krysztofiak

Już za dwa tygodnie będziemy obchodzić Dzień Wszystkich Świętych. Teresa Krysztofiak opowiedziała o przygotowaniach koszalińskiego hospicjum do listopadowych kwest. - Obecnie nadal szukamy chętnych osób do zostania wolontariuszami. Zazwyczaj ci, którzy się do nas zgłaszają to uczniowie koszalińskich szkół i harcerze, ale kwestować mogą również całe rodziny oraz osoby starsze.

- Każdy grosz dla hospicjum się liczy. Jednak samo wpajanie dzieciom wartości i nawyków niesienia pomocy też jest bardzo ważne - powiedziała koordynatorka.

Koordynatorka wolontariatu w Hospicjum im. św. M. Kolbego - Teresa Krysztofiak

 Organizator „Nocnej Ściemy” - Michał Bieliński 

Michał Bieliński na antenie Polskiego Radia Koszalin podkreślił, że „Nocna Ściema” to wyjątkowa impreza dla biegaczy. - Wspaniale obserwuje się tłum, który spotyka się, by bić rekordy świata. Uczestnicy biegną w półmaratonie, który okazuje się można przebiec w kilkanaście minut oraz w maratonie, który zajmuje dwie godziny.

- Wydarzenie odbywa się tradycyjnie w nocy z soboty na niedzielę w ostatni weekend października - podczas zmiany czasu. To najważniejsza impreza biegowa w naszym regionie i jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce - dodał.

Organizator „Nocnej Ściemy” - Michał Bieliński