źródło: gov.pl

W Kołobrzegu rusza miejski program rehabilitacji kręgosłupa przeznaczony dla osób w wieku produkcyjnym, od 20 do 59 lat. Do tej pory miasto realizowało programy prozdrowotne i rehabilitacyjne skierowane przede wszystkim do seniorów.

Kołobrzeżanie decyzję władz miasta przyjęli z dużą satysfakcją. - Nie jestem seniorką, a korzystam z rehabilitacji, niestety prywatnie - słyszymy od jednej z mieszkanek Kołobrzegu.

Jak informuje rzecznik prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński, z darmowego programu rehabilitacji kręgosłupa będzie mogło skorzystać 250 mieszkańców. - Dla jednej osoby jest to łącznie trzydzieści zabiegów, po trzy przez dziesięć dni zabiegowych - tłumaczył rzecznik. Ogłoszenie o naborze chętnych powinno pojawić się na na przełomie lipca i sierpnia. Miasto przeznaczyło na ten cel 120 tysięcy złotych.

Fizjoterapeuta Damian Zawadzki uczula, że bierna rehabilitacja zda się na niewiele, jeśli pacjent sam nie podejmie aktywności fizycznej, nie będzie dobrze się odżywiać i nie odstawi używek. - My fizjoterapeuci mam stworzyć warunki, w których ciało się goi - zastrzegł Damian Zawadzki.

Program ma ruszyć po wakacjach. Warunkiem udziału jest posiadanie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.

mw/zas

Posłuchaj

Damian Zawadzki, fizjoterapeuta Michał Kujaczyński, rzecznik Prezydenta Kołobrzegu mieszkańcy Kołobrzegu