fot. FB Sebastian Kluska

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska. Anna Popławska rozmawiała z nim przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad morzem.

- Mamy sezon w pełni i pracy nam przybywa. Przyczyna? Brawura i ignorancja obowiązujących na kąpieliskach przepisów (...). Apeluję, aby korzystać z miejsc strzeżonych, nie pić alkoholu, pilnować dzieci - powtarzał Sebastian Kluska, pytany o to, jak powinniśmy zachowywać się w czasie plażowania. - Korzystając ze sprzętu wodnego, nakładajmy kamizelki asekuracyjne, miejmy przy sobie naładowany telefon w wodoodpornym etui.

Podkreślał, że wciąż nie mamy podstawowej wiedzy na temat niebezpiecznych zjawisk, jakie zachodzą w wodach Bałtyku i dlatego postanowił prowadzić na ten temat kampanię edukacyjną. - Ludzie nie mają skąd czerpać wiedzy na ten temat. Przyjeżdżają na plażę, tracą rozsądek i orientację - stwierdził.

Część rozmowy poświęcona była ratownikom pracującym na plaży. - Proszę pamiętać, że są to ludzie, którzy w czasie akcji ratunkowej, korzystają przede wszystkim z siły swoich mięśni - zaznaczył Sebastian Kluska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zas

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Sebastian Kluska