fot. prk24.pl

Gościem porannego „Studia Bałtyk” był Piotr Müller, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości, który z powodzeniem ubiegał się o mandat eurodeputowanego. W rozmowie z Mateuszem Sienkiewiczem m.in. skomentował wyniki wyborów do europarlamentu.

- Sam jestem zaskoczony tym, że udało mi się zdobyć pierwsze miejsce - powiedział polityk, odnosząc się do swojego osobistego, wyborczego sukcesu. Przypomnijmy, Piotr Müller zdobył mandat europosła, startując z czwartego miejsca na pomorskiej liście PiS. - Wydaje mi się, że ludzie doceniają działanie dla regionu - odpowiedział na pytanie, co spowodowało, że wyborcy PiS chętniej głosowali na niego niż np. na Annę Fotygę czy Jarosława Sellina.

Poseł mówił też o bieżących wydarzeniach, w tym wprowadzeniu od czwartku strefy buforowej przy granicy polsko-białoruskiej. Przypomniał, że kwestie bezpieczeństwa są priorytetem, a strefa buforowa to rozwiązanie forsowane w czasie rządów PiS, które spotykało się wówczas z krytyką dzisiejszego obozu rządzącego. - W tej kwestii nie będę uderzał w rząd - powiedział, dodając, że oczekuje wprowadzenia tarcz chroniących poszkodowane branże, m.in. turystyczną.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/zas

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Piotr Müller