fot. Zuzanna Nieckarz/Polskie Radio Koszalin

Z powodu odłamywania się suchych gałęzi, które stwarzają zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców, zamknięto do odwołania fragment Parku ABC w okolicy wejścia do Przedszkola nr 16, między ulicami Wańkowicza i Okulickiego.

O uporządkowanie parku do Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie zwróciła się dyrektorka Przedszkola nr 16 Joanna Czerwińska. - Drzewa są tutaj stare i niepielęgnowane, a gałęzie bardzo kruche. Wczoraj jedna z nich spadła i połamała ławkę znajdującą się w pobliżu wejścia do przedszkola - wyjaśniła.

Dyrektorka Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie Anna Grabuszyńska-Hewelt poinformowała, że miasto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, otrzymało już zgodę od marszałka województwa na wycinkę drzew, którą zajmie się spółka PGK: - Jest tam do wycięcia kilka obumierających drzew. Z parku korzysta dużo osób, w tym dzieci, dlatego zdecydowaliśmy się do czasu wycinki ten teren zamknąć.

Zapytani przez naszego reportera koszalinianie nie są zadowoleni z zamknięcia parku. Przyznali jednak, że jego uporządkowanie jest konieczne: - Jest bałagan, latają gałęzie. Tu bawią się dzieci, trzeba to powycinać, żeby było bezpieczniej.

Prace w Parku ABC powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu.

rz/zn

fot. Zuzanna Nieckarz/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Anna Grabuszyńska-Hewelt, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie mieszkańcy Joanna Czerwińska, dyrektor Przedszkola nr 16 w Koszalinie