fot.FB/Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - ZPO w Szczecinku

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Marcin Tadzik z Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, Katarzyna Zielińska-Smulczak z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku i Strefy Aktywnego Seniora oraz prezes stowarzyszenia „Niezwykły Połczyn” Grzegorz Ostrowski.

Marcin Tadzik - Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku 

13 czerwca na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku odbędzie się druga edycja „Pikniku Naukowego #EDUDAY24”. I nie będzie to nudny wykład czy pogadanka. Jak powiedział Marcin Tadzik, szykuje się bardzo ciekawa impreza z pokazami naukowymi, prezentacjami placówek i ciekawostkami ze świata nauki.

- Na pikniku pojawią się przedstawiciele instytucji naukowych oraz stoiska naszych gości, wśród których znajdą się przede wszystkim zachodniopomorskie uczelnie oraz ośrodki popularyzujące naukę. Wykłady wraz z warsztatami poprowadzą m.in. dr Wioletta Michalska, która opowie o zmianach klimatu oraz dr inż. Michał Łopata. Jego wykład połączony będzie z pobieraniem i badaniem próbek wody.

Marcin Tadzik - Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku

Katarzyna Zielińska-Smulczak - Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku i Strefa Aktywnego Seniora  

W Szczecinku startuje Senioriada, czyli Festiwal Seniora. Katarzyna Zielińska-Smulczak zachęciła do wzięcia udziału w wydarzeniu. - Już w czwartek, 13 czerwca, Miejskie Centrum Wsparcia w Szczecinku i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinku zapraszają na „Senioriadę nad Trzesieckiem”. W programie znalazł się piknik rekreacyjny na terenie Ślusarni przy ulicy Piłsudskiego. Będzie też spacer z kijkami, zajęcia z jogi i relaksacja.

 - W piątek, w szczecineckim kinie Wolność, o godzinie 11:30, zapraszamy na spotkanie autorskie ze Stanisławą Budzisz pn. „Welewetka. Jak znikają Kaszuby” oraz na spektakl muzyczny „Pieśni miłości i nienawiści” z utworami Leonarda Cohena - poinformowała Katarzyna Zielińska-Smulczak.

Katarzyna Zielińska-Smulczak - Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku i Strefa Aktywnego Seniora

Grzegorz Ostrowski - prezes stowarzyszenia „Niezwykły Połczyn”

Grzegorz Ostrowski zaprosił na nadchodzące wydarzenia. - 22 czerwca w Połczynie odbędzie się Metalowa Noc Kupały - powiedział.

25 lipca odbędzie się kolejne duże wydarzenie, które na dobre wpisało się już w wydarzenia kulturowe - „Sielava Folk Festiwal”. - To festiwal folkowy, miejsce spotkań z żywą kulturą, niekomercyjne i skupiające miłośników muzyki folkowej - mówił Ostrowski.

Grzegorz Ostrowski - prezes stowarzyszenia „Niezwykły Połczyn”