fot. KMP Słupsk

Podczas próby ucieczki, kierujący pojazdem próbował zepchnąć z drogi radiowóz. Następnie funkcjonariusze straży granicznej oddali strzały w kierunku samochodu dostawczego.

Złodzieje próbowali wyjechać samochodami z terenu prywatnej firmy, działającej w strefie ekonomicznej. Rzecznik słupskiej policji Jakub Bagiński przekazał, że policjanci, razem ze Strażą Graniczną, mieli informacje o działającej grupie przestępczej w tym rejonie.

Policjant podkreślił, że podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli trzy dostawcze mercedesy, które wyjeżdżały z terenu jednego z zakładów. Dwa udało się zatrzymać, za trzecim ruszył pościg: - Podczas ucieczki kierowca próbował zepchnąć z drogi radiowozy. Następnie funkcjonariusze Straży Granicznej oddali strzały w jedno z kół.

Samochód udało się zatrzymać dopiero po rozłożeniu kolczatki na drodze. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 25 i 32 lat oraz 30-letnia kobieta. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, kobieta ma policyjny dozór.

pd/mt

Posłuchaj

młodszy aspirant Jakub Bagiński