fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Bezpieczeństwo energetyczne oraz żywnościowe to kwestie, którymi w Parlamencie Europejskim chce zajmować się polityk, kandydujący w eurowyborach z listy Trzeciej Drogi.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego w woj. zachodniopomorskim, poseł i kandydat do PE odwiedził we wtorek Koszalin. W czasie spotkania z mediami mówił o postulatach, z jakimi startuje do wyborów. Jednym z nich jest współpraca państw UE w celu spójnej dywersyfikacji energetycznej. - To musi być wspólnotowy rynek energetyczny, który będzie się wzajemnie wspierał i pomagał poprzez transgraniczne połączenia. Budujmy własne źródła (energii - red.), ale niech te źródła będą ze sobą spójne – mówił.

Jarosław Rzepa podkreślał również konieczność zwiększenia produkcji żywności w Europie: - Dbajmy o bezpieczeństwo żywnościowe, dbajmy o rolników europejskich, nie wyprowadzajmy tej produkcji na zewnątrz. Ograniczenie produkcji jest złym kierunkiem, Europa musi być nie tylko samowystarczalna, ale powinna też być znaczącym eksporterem żywności, takim, jakim dziś jest Polska.

Poseł Jarosław Rzepa startuje do Parlamentu Europejskiego z trzeciego miejsca na liście Trzeciej Drogi. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

kch/zn

Posłuchaj

Jarosław Rzepa o bezpieczeństwie żywnościowym Jarosław Rzepa o dywersydikacji energetycznej