fot. iSzczecinek.pl
Radny zachodniopomorskiego sejmiku złożył interpelację w sprawie rozbudowy drogi łączącej Szczecinek i Połczyn-Zdrój.

Tomasz Wójcik z Prawa i Sprawiedliwości dopytuje o dalszą rozbudowę tzw. małej obwodnicy Szczecinka. Postuluje też pewne korekty na tej trasie. - Dotyczą one zapadlisk, nierówności w nawierzchni, które powstały między rondem WOŚP a rondem Leśnym. Drugą kwestią jest ograniczenie prędkości. Obecnie jest to 90 km/h, a przecież w okolicy jest już wybudowane osiedle domów jednorodzinnych. Trzeci punkt dotyczy łącznika, o długości ok. dwóch kilometrów, między drogą wojewódzką nr 172 a budowaną drogą ekspresową S11 - zaznaczył radny.

Szczecinecki przedstawiciel PiS-ui w sejmiku zapowiedział także starania o zmianę połączeń kolejowych między Koszalinem i Szczecinkiem: - Brakuje połączenia powrotnego z Koszalina do Szczecinka ok. godz. 16. Takie połączenie powinno powstać.

Za tydzień, po korekcie rozkładu jazdy w Szczecinku, zacznie działać nowy przystanek kolejowy - Szczecinek Bugno, który będzie uwzględniał połączenia do i z Koszalina.

ms/aj

Posłuchaj

Tomasz Wójcik proponuje nowe połączenia kolejowe między Koszalinem a Szczecinkiem Tomasz Wójcik, radny szczecinecki (PiS) o postulatach dot. drogi wojewódzkiej nr 172