fot. Małgorzata Abramowicz/Polskie Radio Koszalin
Tandemy, czyli sprzęt przeznaczony głównie dla osób z dysfunkcjami wzroku, rowery trójkołowe i przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich, które ułatwiają poruszanie się - po raz czwarty rozpoczęła działanie wypożyczalnia rowerów integracyjnych przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

Instruktor z kołobrzeskiego MOSiRU Wojciech Gal powiedział, że aby cieszyć się bezpłatną przejażdżką, trzeba tylko dopełnić prostych formalności: - Należy przyjść do punktu ochrony przy Stadionie Miejskim w Kołobrzegu i okazać dokumenty, które uprawniają osoby do skorzystania z rowerów, czyli orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Jeden z użytkowników wypożyczalni Dawid Chorążyczewski podkreślił, że nauka jazdy na sprzęcie sportowym trwa dosłownie chwilę. - Na miejscu jest osoba, która pomaga podpiąć wózek i tłumaczy, jeśli pojawią się jakieś wątpliwości.

Kołobrzeska wypożyczalnia to jedna z pierwszych w Polsce. Od ponad trzech lat z możliwości rekreacji na sprzęcie integracyjnym korzystają kołobrzeżanie, jak i turyści. - Osoby z niepełnosprawnościami przyjeżdżające do Kołobrzegu zwracają uwagę na tego rodzaju możliwości rekreacyjne. Zależy nam, by czuły się one u nas dobrze - podkreślił wicedyrektor kołobrzeskiego MOSiR-u Robert Szpak.

Wypożyczalnia działa siedem dni w tygodniu, od godziny 8 do 18.

ma/aj

fot. Małgorzata Abramowicz/Polskie Radio Koszalin
fot. Małgorzata Abramowicz/Polskie Radio Koszalin
fot. Małgorzata Abramowicz/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Robert Szpak, wicedyrektor kołobrzeskiego MOSiR-u Dawid Chorążyczewski, użytkownik wypożyczalni Wojciech Gal, instruktor sportu z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu