Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski oraz burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała.

Burmistrz Darłowa - Arkadiusz Klimowicz

Arkadiusz Klimowicz m.in. odniósł się do zbliżających się wyborów, w których nie ma kontrkandydata: - Najprawdopodobniej jest to znak, że mieszkańcom obecna władza odpowiada. Nadal spotykam się z ludźmi w ramach kampanii, bardzo cenię sobie taki kontakt. Ludzie informują mnie także o różnych wydarzeniach przez media społecznościowe. Jeśli będę mógł nadal pracować, chcę zająć się sprawami społecznymi. Zależy mi bardzo m.in. na stworzeniu nowej przychodni lekarskiej. Mam nadzieję, że w nowym roku już ją otworzymy. Problemem jest również opieka nad seniorami z niepełnosprawnościami. Mamy już pomysły na pomoc tym osobom.

Burmistrz Darłowa - Arkadiusz Klimowicz

Burmistrz Polanowa - Grzegorz Lipski

Grzegorz Lipski, w najbliższych wyborach, również nie ma kontrkandydata. W rozmowie powiedział, czym chciałby się zająć, jeśli będzie mógł nadal pełnić funkcję burmistrza: - Prowadzę kampanię, chcę być aktywny do końca, reprezentuję w niej również grupę piętnastu radnych. Chcemy wspólnie, skutecznie, pracować na rzecz naszej małej ojczyzny. Liczymy na pieniądze z KPO, chcemy jak najwięcej ich pozyskiwać. Jeśli moja kadencja zostanie przedłużona, najważniejszymi zadaniami będą te związane z rozwojem infrastruktury.

Burmistrz Polanowa - Grzegorz Lipski

Burmistrz Mielna - Olga Roszak-Pezała

Olga Roszak-Pezała ma w wyborach dwóch kontrkandydatów: - Jeszcze do tej pory spotykamy się z mieszkańcami, analizujemy bieżące sprawy. W naszym gminnym środowisku jest wiele organizacji pozarządowych, współpracujących z samorządem. Bez pracowników urzędu, wielu inwestycji nie udałoby się zrealizować. Są to m.in. kluby sportowe czy kulturalne, które stanowią o sile, współpracy i przyszłości naszej gminy.

Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna