W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, tradycyjnie już, na dziedzińcu ratusza odbył się happening, w którym udział wzięły m.in. kołobrzeskie przedszkolaki.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych to od wielu lat zmora władz samorządowych Kołobrzegu. Szczególne powody do narzekań zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają w sezonie letnim. W niedługim czasie sytuacja ma się zdecydowanie zmienić. Mają powstać cztery parkingi wielopoziomowe. Jeden - przy ulicy Kamiennej - jest już w trakcie budowy. Budowę drugiego, na terenie dzielnicy portowej, ogłoszono we wtorek na specjalnej konferencji prasowej. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

materiał Mariusza Wolańskiego

W „Słowniku na fali” gospodarz audycji Jarosław Banaś wraz z dr. Sebastianem Żurowskim z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na czynniki pierwsze rozkładają m.in. „zajączka”, „baranka” i „zestaw świąteczny”.

„Słownik na fali”

Emil Witt to podróżnik, fotograf i kompozytor, który w wieku nastoletnim spakował plecak i wyjechał do Amazonii. Ta podróż trwa już jedenaście lat, a amazońskimi kadrami dzieli się choćby na łamach National Geographic. Emil Witt tworzy też muzykę, do której wplata zasłyszane w podróżach dźwięki. Od niedawna, jak sam mówi, jest zakochany również w Kołobrzeg. Przyjechał do niego kolejny raz, by w Adebarze zagrać koncert. Zaprezentował materiał, który znajdzie się na tworzonej właśnie płycie.

rozmowa z Emilem Wittem