wiz. Starostwo Powiatowe w Pile
Zakup Dentobusu to jedna z samorządowych inwestycji w ramach rozwoju Powiatowego Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży w Pile.

Lekarz dentysta prowadzący centrum Simon Nowak zaznaczył, że „Dentobus” to profesjonalny gabinet, tyle że na kółkach: - Można w nim przeprowadzać pełne leczenie zabiegowe i specjalistyczne.

Powiatowe Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży działa w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile. Trzy lata temu został tu otwarty pierwszy gabinet. W połowie ubiegłego roku powstał drugi gabinet, a także pracownia RTG z tomografem komputerowym, pomieszczenie do sterylizacji narzędzi, recepcja i pomieszczenia socjalne.

Jak zapowiada starosta pilski Eligiusz Komarowski, wkrótce centrum zostanie rozbudowane o kolejne dwa gabinety: - Zwiększa nam się kadra medyczna, a placówka ma bardzo pozytywne opinie. Nie dziwimy się, że młodzież i dzieci leczą się u nas.

Rozbudowa centrum będzie finansowana ze środków Powiatu Pilskiego. Starostwo liczy także na unijne dofinansowanie z KPO.

Opieka medyczna w Powiatowym Centrum Stomatologii dla Dzieci i Młodzieży w Pile jest realizowana w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

pg/mt
Posłuchaj

starosta pilski Eligiusz Komarowski lek. Simon Nowak